شامگاه پنج‌شنبه ۱۸ خردادماه یک UFO برای ۱۰ دقیقه در ایران مشاهده شده است.

به گزارش اتوبوس دات‌کام، شهروندان ایرانی برای نخستین‌بار شاهد یک پدیده ناشناخته بودند. به گفته شاهدان عینی، پس از ظاهر شدن یک خط شکسته نوری به شکل پرگار در آسمان، یک دایره کوچک از آن خارج و سپس بزرگ‌تر و در نهایت ناپدید شده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده بسیاری از مردم در شهرهای مختلف ایران این نور ناشناخته برای ۱۰ دقیقه در آسمان تداوم داشته است.

یوفو یا «UFO» برگرفته از (Unidentified Flying Object) اصطلاح رایج برای هر پدیده هوایی است نمی‌توان به آسانی و یا بلافاصله هویت آن شناخته شود. نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا در سال ۱۹۵۲ این اصطلاح را ابداع کرده و فرهنگ عامه اصطلاح یوفو را به عنوان یک مترادف برای فضاپیمای بیگانگان استفاده می‌کند که در ایران بیش‌تر با نام «بشقاب پرنده» شناخته می‌شود. مطالعات نشان داده که بیش‌تر یوفوها اجسام متداولی مانند هواپیما، بالن و یا اجسام نجومی از قبیل سنگ‌های آسمانی یا سیارات درخشان هستند.

اکنون با توجه به تمایل سازمان‌های دولتی ایران به اختیار کردن سکوت یا تکذیب وقایع و رخدادها، باقی ماندن خبر مشاهده شدن نور ناشناخته در آسمان تهران در هاله‌ای از ابهام، دور از انتظار نیست. اما از سوی دیگر  پدیده مشابهی در خرداد ۱۳۸۶ در آسمان کشور دیده شد که دلیل آن، خالی شدن سوخت مرحله‌ای از یکی از موشک‌های ایالات متحده اعلام شد. پدیده مشابهی نیز در آذر ۱۳۸۸ در آسمان نروژ مشاهده شد که در آن، موشک از مسیر خارج شده روسی مارپیچی نورانی در آسمان ایجاد کرد و از تمام نروژ مشاهده شد.

سایت اتوبوس دات‌کام تصاویر ثبت شده از این رخداد را به محض دریافت، منتشر می‌کند. اگر از این رخداد عکس یا فیلمی در اختیار دارید، آن را به این نشانی ارسال کنید: [email protected]

Be Sociable, Share!